Mikrokomputery

Mikrokomputery

Ostatnie lata to dynamiczny wzrost popularności jednopłytkowych komputerów oraz wbudowanych systemów z nakładkami rozszerzeniowymi, potocznie nazywanych mikrokomputerami. Szeroka gama zastosowań tego rodzaju urządzeń, ich relatywnie niskie ceny oraz zaawansowane możliwości sprawiają, że rozwiązania takie jak Arduino czy Raspberry Pi na stałe zagościły w systemach robotyki oraz automatyki przemysłowej. W tej kategorii oferujemy szeroki wybór minikomputerów, które można wykorzystać m.in. przy projektowaniu rozwiązań z dziedziny smart house, budowie sieci bezprzewodowych oraz w wielu innych projektach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

» Czytaj więcej

Czym jest mikrokomputer?

Minikomputer to niewielkie urządzenie, najczęściej mające formę jednej, niewielkiej płytki, oferujące możliwości oraz funkcjonalność zbliżoną do klasycznych komputerów. Ze względu na swój kompaktowy rozmiar oraz silnie zminiaturyzowaną formę, urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach, systemach oraz układach, gdzie równie istotny, co możliwości technologiczne, jest niewielki format urządzenia.

Dostępne w naszej ofercie mikrokomputery to urządzenia, których rozmiar nie przekracza kilkunastu centymetrów. Pomimo swojej jednopłytkowej budowy, zawierają one wszystkie niezbędne podzespoły, umożliwiając ich szybką, wydajną oraz niezawodną pracę.

Jak zbudowane są minikomputery?

Szeroka gama dostępnych na rynku minikomputerów pozwala na wybór urządzenia o funkcjonalności i parametrach optymalnie dopasowanych do wymogów danego projektu, oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednopłytkowe komputery to szeroki wybór aplikacji, akcesoriów oraz parametrów. Wykonywane w formie drukowanej płytki, zawierają procesor, pamięć RAM, moduły zasilające, a także porty USB, HDMI, Wi-Fi, czy Bluetooth.

Zastosowanie komputerów jednopłytkowych

Minikomputery, ze względu na swoje niewielkie parametry oraz zaawansowane możliwości, cechują się niezwykle szeroką gamą zastosowań. Jednym z obszarów, w których wykorzystuje się je na skalę masową, jest automatyka przemysłowa. Płytki Arduino podobnie jak minikomputery Raspberry Pi to urządzenia wybierane m.in. do obrabiarek CNC oraz innych maszyn sterowanych numerycznie. Kolejnym obszarem, w którym rozwiązania jednopłytkowe sprawdzają się doskonale, jest robotyka. Walory tych urządzeń doceniają zarówno profesjonalni producenci robotów przemysłowych, jak i pasjonaci elektroniki oraz hobbyści.

Inne obszary zastosowania minikomputerów to m.in. projektowanie platform edukacyjnych, tworzenie systemów alarmowych i monitoringu czy rozwiązania z dziedziny automatyki domowej, takie jak zdalnie sterowane bramy czy rolety. Szeroka gama produktów dostępnych w naszej ofercie pozwoli znaleźć minikomputer o parametrach i wyposażeniu precyzyjnie dopasowanych do potrzeb danego przedsięwzięcia.

Raspberry Pi – mikrokomputer o nieograniczonych możliwościach

Jednym z najpopularniejszych rodzajów minikomputera są urządzenia typu Raspberry Pi. To niewielkie, jednopłytkowe rozwiązania, które umożliwiają przyłączanie oraz obsługę wielu rozszerzeń zewnętrznych. Opracowane przez brytyjską organizację Raspberry Pi Foundation, od 2012 roku są nieustannie rozwijane, oferując zaawansowanie opcje sterowania licznymi urządzeniami oraz aplikacjami. Moduły przystosowane są do pracy pod kontrolą systemów operacyjnych Raspberry Pi OS oraz Linux.

Płytki Arduino – wydajne rozwiązania do budowy sieci

Kolejnym popularnym rozwiązaniem w zakresie urządzeń jednopłytkowych są mikrokomputery Arduino, powszechnie wykorzystywane przy budowie wielu układów sterujących i urządzeń, wymagających zdalnego sterowania. Jako główny kontroler wbudowany w większe urządzenie, może służyć do przeglądania internetu, programowania czy pracy biurowej. Wydajny procesor, sprzężony z szeroką gamą układów oraz interfejsów wejścia/wyjścia, sprawdza się przy budowie oraz obsłudze najbardziej zaawansowanych rozwiązań IT.

Profesjonalne rozwiązania dla automatyki oraz robotyki

W naszym sklepie online znajdziesz bogatą gamę rozmaitych modeli minikomputerów oraz układów jednopłytkowych wraz z niezbędnymi akcesoriami. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów. Skorzystaj z oferty Nanospot i odkryj możliwości zaawansowanych komputerów jednopłytkowych.

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 135,00 zł

arrow_upward