Raspberry Pi

Raspberry Pi w sklepie internetowym Nanospot

Dla osób rozpoczynających naukę konstruowania podzespołów elektronicznych i programowania rekomendujemy platformę Raspberry Pi. RPi jest minikomputerem o dużej mocy, którego wymiary nie wykraczają poza długość karty bankomatowej. Sklep internetowy Nanospot to centrum zaopatrzenia dla pasjonatów elektroniki, którzy chcą pełnymi garściami czerpać z możliwości, jakie oferuje nowoczesna technologia. W przypadku jednostki Raspberry Pi, zyskujesz dostęp do optymalnej mocy obliczeniowej, która pozwoli na realizację rozmaitych projektów. Pod względem wydajności i szybkości działania Raspberry Pi z oczywistych przyczyn ustępuje swoim pełnowymiarowym odpowiednikom. Tego stwierdzenia nie należy jednak traktować jako wady, gdyż pod względem opłacalności i uniwersalności RPi nie ma sobie równych. Sklep internetowy Nanospot od lat stawia na włączanie najmłodszych adeptów programowania do świata funkcjonalnej elektroniki, zaszczepiając w nich informatycznego bakcyla. Oferta na Raspberry Pi jest bezpośrednim wyrazem tego sposobu myślenia. Interfejs dostarczany przez Raspberry skłania do eksperymentów, z których w przyszłości może wyniknąć coś niezwykłego.

» Czytaj więcej

Jednostkę Raspberry należy uzupełnić o dodatkowe akcesoria, jakie również udostępnia nasz sklep internetowy. Potrzebne będą przede wszystkim szybkie karty SD, adaptery do podłączania zewnętrznych urządzeń, czy zasilacze sieciowe. Raspberry Pi pozwala zrozumieć, jak działają komputery i jak zaprząc technologię do pracy na rzecz własnych celów. Kreatywność zyskuje tutaj nowe ścieżki rozwoju.

Błędem jednak byłoby twierdzenie, jakoby Raspberry Pi nadawał się wyłącznie do nauki. Prostota tego systemu nie jest równoznaczna z ograniczonymi możliwościami. Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy z powodzeniem tworzą systemy automatyki w nieruchomościach, wykorzystując minikomputer RPi jako panel sterujący wszystkimi funkcjami urządzeń IoT. Raspberry zbiera dane z czujników rozmieszczonych w różnych punktach przestrzeni, przekazując dane do oprogramowania i informując użytkownika o ewentualnych nieprawidłowościach. Nasz sklep internetowy Nanospot postrzega RPi jako doskonałe narzędzie do budowy kompletnych systemów elektronicznych, za niewielki ułamek ceny, jaką trzeba byłoby zapłacić za alternatywne opcje.

Sklep internetowy Nanospot.eu – Raspberry Pi w jednym miejscu

Raspberry Pi doczekał się licznych tutoriali online, dostępnych całkowicie za darmo. Jeśli chcesz zapoznać się z jego funkcjami, wcale nie musisz kończyć wielomiesięcznych kursów lub być absolwentem studiów informatycznych. Krzywą uczenia się RPi można dodatkowo wypłaszczyć, jeśli znamy podstawy obsługi systemu operacyjnego Linux. 

W sklepie internetowym Nanospot znajdziesz wszystkie akcesoria, dzięki którym stworzysz rozbudowane sieci urządzeń komunikujących się ze sobą. Raspberry Pi posiada zintegrowane moduły Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu może pretendować do miana centrum zarządzania systemem IoT. Programowanie RPi daje całkowitą dowolność w ustalaniu parametrów działania poszczególnych urządzeń domowych, a rozmieszczone po pomieszczeniach czujniki pozwalają komputerowi ocenić, jak dalekie są różnice między stanem faktycznym a założeniami programowymi.

Automatyzacja to przyszłość w dziedzinie inżynierii elektronicznej. Wykorzystując RPi, możesz powoływać do życia rozbudowane klastry, których moc obliczeniowa prześcignie wszystkie komputery osobiste dostępne na rynku. Co niezwykle ważne – cel ten można osiągnąć znacznie niższym nakładem finansowym.

RPi doczekał się trzech generacji modułów. Oprócz modułu głównego, w sklepie internetowym Nanospot znajdziesz również dodatkowe akcesoria czy elementy montażowe, dzięki którym praca z Raspberry stanie się znacznie bardziej owocna. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Z ich pomocą bardzo szybko zbudujesz swoje pierwsze urządzenie i wyposażysz je w niezbędne akcesoria. Specjaliści od elektroniki w Nanospot dokładają starań, aby oferta sprzedażowa była w pełni dopasowana do oczekiwań klienta.

Filtruj według

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 25,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

arrow_upward